Çanakkale Tübingen Troia Vakfı
Selim Çetinkaya Bilimsel Araştırma Doktora Burs Programı

Çanakkale Tübingen Troia Vakfı, devlet üniversitelerinin doktora programlarında öğrenim gören başarılı öğrencilere başarı bursu verecektir. Türkiye’de bulunan Doktora programlarına kaydolma hakkı kazanmış ilk ders yılını tamamlayıp 2. ders yılında bulunan adaylar ve yeterliliğini tamamlamış ve tez projesi üzerinde çalışmakta olan adaylar doktora bursundan yararlanabilirler. Doktora bursunda öğrencinin akademik bakış açısı, gelecek planı, doktora yaptığı alana katmak istedikleri gibi çeşitli özellikler değerlendirmenin önemli birer parçasıdır.

2023-2024 öğretim yılında doktora bursu aylık 6000TL ’dir.

Son başvuru tarihi: 31 Ocak 2024

Doktora burslarında Troya ve Troas bölgesi arkeolojisi ve Son Tunç Çağı Dönemi bilimsel araştırmalarına katkı sağlayacak sosyal bilimler ve beşerî bilimler alanında yapılan doktora araştırmalarının başvurusu kabul edilmektedir. Adaylar, Çanakkale Tübingen-Troia Vakfı internet sayfası üzerinden paylaşılan Çanakkale Tübingen Troia Vakfı Yüksek Lisans ve Doktora Bursu Başvuru Formunu dolduracaklardır

Başvuru Koşulları

Aday Olamayacaklar

Önemli Notlar

Eklenecek Belgeler

Çanakkale Tübingen Troia Vakfı Selim Çetinkaya Yüksek Lisans ve Doktora Bursu Başvuru Formu’nu doldurduktan sonra ön elemeyi geçenlerden aşağıdaki belgeler istenecektir. Adaylar aşağıdaki belgeleri hazırlayıp kendilerine gönderilen adrese yükleyeceklerdir. 

E-devletten alınan tüm belgeler, barkodlu özelliği varsa mutlaka barkodlu olarak alınmalı ve belgelerin kimin adına olduğu görünmelidir.

  1. Lisans ve yüksek lisans öğrenimi süresince alınan dersleri, notları ve başarı ortalamasını gösteren onaylı not dökümü belgesi (transkript) (e-devlet),
  2. Doktora öğrenimine kabul ve kaydolduğunu gösteren öğrenci belgesi (tezli olup olmadığı, kayıt tarihi ve sömestr, hazırlık sınıfı olup olmadığı açıkça görülmelidir),
  3. İki öğretim üyesinden alınan referans mektupları (Adaylar üniversitedeki hocalarından alabilirler),
  4. Adayın ikamet ettiği yerleşim yerini gösteren Yerleşim Yeri ve Diğer Adres Belgesi (e-devlet),
  5. Kimlik kartının önlü ve arkalı fotokopisi,
  6. 1 adet vesikalık fotoğraf (Son 6 ayda çekilmiş olmalı),
  7. Adli sicil kaydı dökümü (e-devlet).

Evrakların Ulaştırılması

  • Ön elemeyi geçerek mülakata davet edilen adaylar eklenecek belgeler kısmında belirtilen belgeleri, Çanakkale Tübingen Troia Vakfı tarafından kendilerine bildirilecek adrese göndereceklerdir.
  • Başvuru belgeleri bildirilen süre sonuna kadar ilgili adrese yönlendirilmelidir. Evraklarını eksik veya geç gönderenler kesinlikle mülakata alınmayacaktır ve adayın adaylığı düşecektir.

Önemli Notlar

Bursun Ödenmesi

Vicdani Yükümlülük

Çanakkale Tübingen Troia Vakfı Selim Çetinkaya Bilimsel Araştırma Programı Doktora Bursu karşılıksızdır. Ancak genel ilke olarak öğrenimini tamamlayan her burslu, iş hayatına atıldıktan sonra, imkânı olduğu takdirde Çanakkale Tübingen Troia Vakfı’na maddi katkıda bulunmayı, kendisi gibi en az bir bursiyer öğrenciye Çanakkale Tübingen Troia Vakfı aracılığıyla burs vermeyi ayrıca Çanakkale Tübingen Troia Vakfı’na manevi katkı yapmayı, bulunduğu ortamlarda Çanakkale Tübingen Troia Vakfı’nın tanıtımını üstlenmeyi ve gönüllü elçisi olmayı vicdani bir yükümlülük olarak kabul eder. Bu amaçla bursiyerlerden başvuru esnasında Vicdani Yükümlülük onayı istenir.